FAQ

Oficiálnym termínom spustenia služby je 02. 01. 2017. V prípade veľkého záujmu však môže nastať nedostatok set-top boxov, preto odporúčame zaregistrovať sa vyplnením objednávkového formuláru, ktorý je k dispozícii na našej stránke www.tecko.sk.

Nezáväzne je možné si objednať službu od 02. 01. 2017 telefonicky na našich klasických číslach 0650-405-225 alebo vyplnením objednávkového formulára pre GeComTV Digitálna Televízia na našej stránke www.gecom.tv, alebo www.tecko.sk. Najlepšie však osobne na našom kontaktnom mieste na Hviezdoslavova 1A (budova CityCenter 1.poschodie) v Michalovciach, alebo u našich partnerov Elektro Kostičák (Sobrance), VK Net (Pavlovce nad Uhom), SkyNet (Budkovce)

Služba TEČKO je dostupná v širokom okolí Michaloviec. Takmer celý okres Michalovce, Sobrance a časť Trebišovského okresu. Signál je vysielaný na kanáloch 28 a 32 miestneho multiplexu pre Michalovce. Orientačná mapa pokrytia je uverejnená na stránke www.tecko.sk.

Príjem signálu je možný cez terestriálnu anténu, ktorá musí mať vertikálnu polarizáciu.

Minimálne odporúčane hodnoty signálu sú MER 28dB a RF 45dBµV.

Nie. Programy sú kódované systémom CONAX. Zákazník, ktorý chce tieto programy sledovať si musí zakúpiť prístupovú kartu TEČKO a CAM modul CONAX, alebo Set-Top Box s CI slotom CONAX.

Karta sa dá objednať online na stránke www.tecko.skwww.gecom.sk, alebo osobne zakúpiť na už spomenutých predajných miestach.

Na všetkých typoch televíznych prijímačov vybavených DVB-T tunerom, CI slotom a štandardom MPEG4.

V takom prípade na spracovanie signálu je potrebný Set-Top Box, ktorý je vybavený DVB-T tunerom, CI slotom CONAX a štandardom MPEG4.

Jednorazový poplatok za kartu TEČKO je 15€. Servisný poplatok na jeden technicky rok je 20€. Mesačné poplatky sú len za programové balíky ADAM a EVA a to vo výške 4€ za jeden balíček. Balík EXTRA PROGRAMY ZDARMA získava zákazník po každom zaplatení servisného poplatku na jeden kalendárny rok.

EXTRA PROGRAMY ZDARMA: Markiza, Doma, Dajto, Joj, ČT1, ČT2, Óčko, Mistral,Senzi

EVA: Joj Cinema, Mňam, Rik, Nickelodeon, NGC, NGC Wild

ADAM: Aréna sport 2, Nova Sport 1, Nova Sport2, History, F&H, Dorcel,

Jednotlivé balíky si môže zákazník zakúpiť na portáli zakaznik.tecko.sk.

Väčšina zákazníkov už má terestriálne antény. V takom prípade si stačí anténu natočiť smerom na Michalovce, pripojiť ku televíznemu prijímaču, alebo ku Set-Top Boxu a spustiť automatické vyhľadávanie.

Ak sa zákazník presťahuje na miesto, ktoré je v dosahu nášho DVB-T vysielania, môže naďalej využívať služby TEČKO.

Áno, pokiaľ je Set-Top Box vybavený DVB-T tunerom, CI slotom CONAX a v MPEG4 štandarde.

Nie. Pri terestriálnom vysielaní počet divákov neovplyvňuje kvalitu signálu.